Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον ΠΟΑ!

Τεράστια νίκη στο φινάλε για τον ΠΟΑ που επικράτησε με 1-0 του Πανακρωτηριακού χάρις σε... buzzer beater του Νικολί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων! Σε μια φάση διαρκειάς ο Καϊμακαμούδης έκανε σε πρώτο χρόνο το σουτ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και ο Νίκολι στην επαναφορά σούταρε για να χαρίσει την νίκη στο σύνολο του Μανώλη Σκύβαλου. Σε ένα παιχνίδι με πολύ πάθος που οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αναλώθηκαν στις μονομαχίες και το παιχνίδι κέντρου ο ΠΟΑ ευτύχησε να βρει στο γκολ στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού και να πανηγυρίσει το πρώτο τρίποντο της χρονιάς. Ο Νίκολι ήταν ο χρυσός σκορ που πέρασε αλλαγή από τον Μανώλη Σκύβαλο στο 46ο λεπτό αντί του Τζουανάκη και έμελλε να ήταν αυτός, ο ποδοσφαιριστής που θα έκρινε το αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες πρόσεξαν τα νώτα τους από τα πρώτα λεπτά κιόλας του αγώνα δίνοντας έμφαση στο ανασταλτικό κομμάτι. Το παιχνίδι δεν ήταν τόσο ποιοτικό κράτησε όμως σε αγωνία τον φίλαθλο κόσμο που έδωσε το παρών στο Ατσαλένιο, μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή. Ο ΠΟΑ με το τρίποντο αυτό παίρνει μεγάλη ώθηση και ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος που σίγουρα θα είναι δύσκολη στο άκρως ανταγωνιστικό όμιλο της Γ' εθνικής. Θυμηθείτε το LIVE του αγώνα μέσα από το Prismasport 1' Σέντρα στο Ατσαλένιο  3' Η πρώτη καταγεγραμμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 3ο λεπτό όταν ο Καρλίτος έκανε το σουτ στην αγκαλιά του Μανουσάκη. 15' Κόρνερ του Λέκκα, κεφάλια Καϊμακαμούδης η μπάλα χτύπησε σε σώματα και κατέληγε εκ νέου σε κόρνερ. 23΄Σουτ του Τζουανάκη πολύ δύσκολη απέκρουση του Συροκάκη που κρατάει το μηδέν διώχνοντας σε κόρνερ. Ημίχρονο στο Ατσαλένιο, σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις και παιχνίδι κέντρου, με την μεγαλύτερη ευκαιρία να ανήκει στον ΠΟΑ. 55' Σουτ του Δρακάκη έξω από την μεγάλη περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα. 75' Σουτ του Τζόρνταν μέσα από την περιοχή η μπάλα βρήκε σε σώματα αμυντικών. 84' Σουτ του Δρακάκη από πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή απέκρουση ο Μανουσάκης. 94' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΟΑ! Σουτ του Καιμακαμούδη στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Νίκολι με σουτ έγραψε το 1-0 χαρίζοντας την νίκη στους πράσινους! Οι συνθέσεις των ομάδων: ΠΟΑ: Μανουσάκης, Χανιωτάκης (52' Νάτος), Πλουσής, Ξυλούρης, Πολυζάς, Σαμουηλίδης (54' Χατζηανδρέου), Λέκκας, Καϊμακαμούδης , Κερμενίδης, Τζουανάκης (46' Νικολί), Πετράκης (70' Μαρκουλάκης) ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ: Συροκάκης, Παπακαστρήσιος (86' Μανουσάκης), Κοζάκης, Βουρβαχάκης, Νικολίτσης, Μπάτζιο, Γιαπιντζάκης, Κτιστόπουλος, Δρακάκης, Βασιλομιχελάκης (51' Τζόρνταν), Καρλίτος

Πηγή: Prismanews.gr