Κακή εμφάνιση από τον ΠΟΑ, ήττα με 3-1 από τον ΑΟΑΝ

Ένας κακός ΠΟΑ, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, εμφανίστηκε στο δημοτικό στάδιο Αγίου Νικολάου, για να γνωρίσει την ήττα με 3-1 από τον ΑΟΑΝ για την 7η αγωνιστική της Γ' Εθνικής κατηγορίας (8ος όμιλος). Σε ένα πρώτο ημίχρονο που δεν διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας οι δύο ομάδες έμειναν στο λευκό 0-0. Την κατοχή την είχαν οι γηπεδούχοι του ΑΟΑΝ με τον ΠΟΑ όμως να είναι σωστά παραταγμένος στον αγωνιστικό χώρο. Οι φάσεις ήταν λιγοστές με τα πρώτα 45' λεπτά να περνάνε στα βιβλία αφήνοντας ανοικτούς λογαριασμούς ενόψει της επανάληψης. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν πήγαν καλά για τον ΠΟΑ που βρέθηκε μέσα σε τέσσερα λεπτά, πίσω με δύο τέρματα (2-0). Στο 63'ο λεπτό ο ΑΟΑΝ άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χατζόπουλου ο Πυθαρούλης με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 1-0. Στο 65' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, για χέρι του Πετράκη μέσα στην περιοχή μετά την προσπάθεια του Μαρκάκη. Ο Μαρκάκης δύο λεπτά μετά, στο 67', ευστόχησε ο Μαρκάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι γράφοντας το 2-0. Ο ΑΟΑΝ βρήκε και τρίτο τέρμα. Μετά από λάθος συνεννόηση της άμυνας του ΠΟΑ, ο Καλογιαννίδης από κοντά με πλασέ διαμόρφωσε το 3-0. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΟΑ ήταν να μειώσει με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βοργιά στο 93', για το τελικό 3-1. Θυμηθείτε το live του αγώνα μέσα από το Prismasport.gr Σέντρα στον αγώνα 7' Καλή στιγμή για τον ΠΟΑ με το σουτ του Πλουσή να αποκρούεται από τον Αραμπατζή. 18' Καλή στιγμή για τους φιλουξενούμενους με τον Κέλι να προλαβαίνει τον Σαμουηλίδη και να διώχνει σε κόρνερ. 25' Την κατοχή της μπάλας την έχει έως και τώρα ο ΑΟΑΝ με τον ΠΟΑ να έχει κλείσει όμορφα τους χώρους. 30' Ωραίος συνδυασμός από τον ΑΟΑΝ, όμως η προσπάθεια του Σγουρού έφυγε άουτ. 41' Πολύ καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ, όταν μετά από όμορφη πάσα ο Μαρκάκης από καλό σημείο μόνος με τον Μανουσάκη να μην πλασάρει καλά την μπάλα. 43' Νέα καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους μετά από καλή εκτέλεση φάουλ ο Σγουρός έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Ημίχρονο στον Άγιο Νικόλαο όλα στο 0-0. Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξει στην επανάληψη. 63' ΓΚΟΛ για τον ΑΟΑΝ! Από κόρνερ του Χατζόπουλου ο Πυθαρούλης με κεφαλιά κάνει το 1-0. 65' Πέναλτι για την ομάδα του Αγίου Νικολάου, για χέρι του Πετράκη μέσα στην περιοχή. 67' ΓΚΟΛ για τον ΑΟΑΝ! Ο Μαρκάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-0. 75' Μεγάλη επέμβαση του Μανουσάκη στην εξ' επαφής κεφαλιά του Πυθαρούλη. 81' ΓΚΟΛ για τον ΑΟΑΝ! Δεν συνεννοήθηκαν καλά στην άμυνα του ΠΟΑ και ο Καλογιαννίδης με πλασέ από κοντά έγραψε το 3-0. 87' Δυνατό σουτ από τον Ζέλιο η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. 90' Καλή προσπάθεια από τον Νικολί που όμως δεν είχε αποτέλεσμα. 94' ΓΚΟΟΛ για τον ΠΟΑ. Ο Βοργιάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμορφώνει το τελικό 3-1! Οι συνθέσεις των ομάδων: ΑΟΑΝ: Αραμπατζής, Πολίτης, Μουτσάι (89' Μουζιούρας), Κέλι, Σγουρός (46΄λτ. Πυθαρούλης), Μαρκάκης, Τσανάι, Χατζόπουλος, Ζέλιος, Τσάνγκας (58' Καλογιαννίδης), Θεοδωρίδης (86' Αλμύρας) ΠΟΑ: Μανουσάκης, Νάτος, Μαρκουλάκης, Νηστικάκης, Σαμουηλίδης (78' Βοργιάς), Τζουανάκης, Χατζηανδρέου (69' Ξυλούρης), Κερμενίδης, Πλουσής, Πετράκης, Νικολί   Του Μάνου Κασαπάκη

Πηγή: Prismanews.gr