Πρώτη ήττα για τον Ηρόδοτο, 1-2 από ΑΕΕΚ/ΣΥΝΚΑ

Πρώτη ήττα για τον Ηρόδοτο στο φετινό Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής (8ος Ομιλος) μετά από πέντε σερί νίκες. Η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με ανατροπή επικράτησε με 1-2 του Ηροδότου στο Παγκρήτιο Στάδιο για την 7η αγωνιστική και πλέον οι "μπλε" είναι 2η στην Βαθμολογία με 15 βαθμούς (16 έχει η Επισκοπή).  Ο Ηρόδοτος προηγήθηκε στο 39΄με σουτ του Κοντογιάννη μετά από στρώσιμο του Κουσίδη, έπειτα από σέντρα του Μπαλάφα! 1-0 το Ημίχρονο μετά από ένα κακό ματς. Στο 40΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παληγεώργος της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ. Στο δεύτερο Ημίχρονο, αν και με 10 η Χανιώτικη ομάδα έκανε την ανατροπή. Στο 50΄ο Νικόλτσης με σουτ έκανε το 1-1 και στο 65΄με πέναλτι ο Μποτωνάκης το 1-2, πέναλτι που κέρδισε ο Βεστάκης.  Το ματς έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο αφού στο Γήπεδο της Ν. Αλικαρνασσού γίνονται έργα. Την επόμενη αγωνιστική (8η) ο Ηρόδοτος παίζει με τον ΠΟΑ στο Ατσαλένιο την Κυριακή (10/11, 15.00). Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) με Βοηθούς τους Βαρβαντάκη και Βλαχάκη (Ρεθύμνου). Σύνθεσεις: Hρόδοτος: Μήτρου, Αννιτσάκης, Κανδυλάκης, Κατσαρός, Μπαλάφας (75΄Τσακάνι), Κασαπάκης (80΄Καργιωτάκης), Κίσσας, Κουσίδης, Γκίνη (65΄Κουτσογιαννάκης), Κοντογιάννης (65΄Αμαραντίδης), Βακράκος ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ: Κασαπίδης, Παληγεώργος, Βαρδάκης, Λάμτσε, Γεωργούλης, Μαζιώτης, Μαθιουδάκης, Μποτωνάκης, Νικόλτσης, Σινγκ (60΄Βεστάκης) , Κόλα

Πηγή: Prismanews.gr