Μ. Σκύβαλος: Κατορθώσαμε να μην πάρουμε τους τρεις βαθμούς

Για κατόρθωμα του ΠΟΑ να μην πάρει τη νίκη με το ΣΥΝΚΑ στο σημερινό ματς έκανε λόγω ο προπονητής του ΠΟΑ Μανώλης Σκύβαλος μετά το τέλος του αγώνα στο Ατσαλένιο στη συνέντευξη τύπου που ακολούθησε.  Στην αρχική του τοποθέτηση για το ματς ο νεαρός τεχνικός υπογράμμισε:  "Να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλους και καλή συνέχεια στο ΣΥΝΚΑ. Σε ότι αφορά το παιχνίδι θεωρώ ότι η ομάδα μου ήταν κυρίαρχη μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Μπορεί να μην δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στη ροή του παιχνιδιού αλλά δημιουργήσαμε πολλές προυποθέσεις και κάναμε πολλές φάσεις για γκολ από στατικές φάσεις οι οποίες δεν έγιναν γκολ. Από εκεί και πέρα προηγηθήκαμε τα παιδιά είχαν υπομονή στο παιχνίδι τους και δυστυχώς κατορθώσαμε να μην πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά να δούμε τα λάθη μας που θεωρώ ότι σήμερα δεν ήταν πολλά. Απλά μια στιγμή χάσαμε την συγκέντρωση μας και δεχθήκαμε αυτό το τέρμα. Συνεχίζουμε κοιτάμε μπροστά και θεωρώ ότι το μέλλον της ομάδας θα είναι καλύτερο."  Για το ότι ο ΠΟΑ οπισθοχώρισε μετά το 1-0 και βρήκε ευκαιρία το ΣΥΝΚΑ να φτάσει στην περιοχή του:  "Δεν δόθηκε κάποια εντολή. Ίσως αυτό έγινε υποσυνείδητα από τα παιδιά. Εαν δεν έμπαινε το γκολ τώρα δεν θα μιλούσαμε για οπισθοχώριση."  Για το αν περιμένουμε κάτι άλλο μεταγραφικά από τον ΠΟΑ μετά την προσθήκη του Γκελοσάνι:  "Ήδη ήρθε ένας πολύ καλός παίκτης που από το πρώτο παιχνίδι μας βοήθησε . Είμαστε σε επαφή με την διοίκηση και αν προκύψει κάτι καλό θα κάνουμε και κάποια άλλη κίνηση. Ψάχνουμε να ενισχυθούμε ακόμη σε κάποια συγκεκριμένη θέση και δεν σας κρύβω ότι γίνανε κάποιες επαφές με έναν ποδοσφαιριστή την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν έφεραν αποτέλεσμα. Εαν προκύψει κάτι καλό ξαναλεω ότι θα αποκτηθεί".  "Δείξαμε πείσμα και επιμονή"  Ο γυμναστής του ΣΥΝΚΑ Βαγγέλης Ασσαργιώτης που εκπροσώπησε την Χανιώτικη ομάδα στη συνέντευξη τύπου καθώς ο προπονητής της ομάδας ήταν άρρωστος έκανε λόγο για ένα δίκαιο αποτέλεσμα και στάθηκε στο πείσμα και την επιμονή που έδειξαν οι παίκτες του μέχρι το τελευταίο λεπτό.  Αναλυτικά στην τοποθέτηση του ο γυμναστής του ΣΥΝΚΑ υπογράμμισε:  "Ήταν ένα παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις και από τις δύο ομάδες Πιστεύω η ισοπαλία είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα έτσι όπως ήρθε το παιχνίδι Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΟΑ ήταν στα σημεία καλύτερος από εμάς Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε αρκετά εμείς πιέσαμε όσο μπορούσαμε και πιστεύω πως φάγαμε ένα απρόσμενο γκολ αλλά καταφέραμε να το γυρίσουμε το παιχνίδι έστω και στις καθυστερήσεις δείχνοντας πολύ πείσμα και επιμονή στην προσπάθεια που κάνανε τα παιδιά. Εύχομαι καλή συνέχεια στον ΠΟΑ και ευχαριστούμε για την φιλοξενεία."

Πηγή: Prismanews.gr