Απολαυστική ματσάρα και ισοπαλία για Κεραυνό και Μεταξοχώρι (3-3)

Με απολαυστική ισοπαλία έκλεισε η ημέρα του Σαββάτου με Κεραυνό και Μεταξοχώρι να πραγματοποιούν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της Α2 ΕΠΣΗ την φετινή χρονιά με τελικό σκορ 3-3. Με αρκετές απουσίες παρατάχθηκε το Μεταξοχώρι στον αγωνιστικό χώρο με τον Νίκο Μανιώρο να πηγαίνει στο Ατσαλένιο με 13 παίκτες και αναγκαστικά λόγω τραυματισμών να τους χρησιμοποιεί όλους. Με γκολ από τα αποδυτήρια μπήκε μπροστά ο Κεραυνός, όταν ο Τσιχλάκης άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή στο 2ο μόλις λεπτό. Στο 7' ο Δρίτσας θα χάσει κλασική ευκαιρία για να κάνει δύο τα τέρματα του Κεραυνού. Η αντίδραση του Μεταξοχωρίου άμεση και με τον Σκουλά στο 13' έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1. Λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Μανουσάκης έδωσε και πάλι προβάδισμα στους γηπεδούχους από την άσπρη βούλα του πέναλτι για το 2-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 55' ο Σκουλάς με ωραία κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα για το 2-2, ενώ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μαλλιώρης ανέτρεψε το σκορ για το Μεταξοχώρι για το 2-3. Στο 83' ο Ξυλούρης που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε το 3-3 για τον Κεραυνό, ενώ ο Μανιαδάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 90 για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Στις καθυστερήσεις ο Τουγλής έχασε μοναδική ευκαιρία επίσης ώστε να δώσει τους τρεις βαθμούς στο Μεταξοχώρι. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: Κεραυνός: Κονσολάκης, Ανεζίνης (65' Ξυλούρης), Σταματάκης (59' Σαμπροβαλάκης), Μαυρογιαννάκης, Μπέγκα (83' Παπαγγέλης), Μανουσάκης, Τσιχλάκης, Τσιμηνικάκης, Μανιαδάκης, Ανδρουλάκης, Δρίτσας (89' Εργαζάκης) Μεταξοχώρι: Πενταράκης, Μανουσάκης (λ.τ 20' Κάββος), Σκουλάς, Ρεμιγιάκης, Μαλλιώρης, Χαιρέτης, Τζάρτζαλος, Κοκοσάλης, Χότζα (76' λ.τ Κάββος), Αρβανίτης, Καρτσώνης

Πηγή: Prismanews.gr