Ματσάρα με... μοιρασιά στο Ατσαλένιο!

Σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις και δύο γκολ, Κεραυνός και ΕΓΟΗ έμειναν στο ισόπαλο 1-1 για την 2η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ, στο παιχνίδι του Σαββάτου 21 Σεπτεμβρίου. Οι νεαροί παίκτες του Άρη Μαυρογιαννάκη βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα και στο 14ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Παπαδάκης από κοντά έγραψε το 1-0. Το 1-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να έχουν καλές στιγμές με τους Ξυλούρη, Λίλο και Ανδρουλάκη. Στην επανάληψη ο ΕΓΟΗ έψαξε αντίδραση για το γκολ που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι και λίγο έλλειψε να έρθει η ισοφάριση στο 75ο λεπτό. Σε αυτό το διάστημα ο Παναούσης εκτέλεσε πέναλτι για την ομάδα της Βαγιάς όμως αστόχησε, ενώ αμέσως μετά αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς έκανε προσποίηση λίγο πριν την εκτέλεση, αφήνοντας το σύνολο του Άγγελου Λυριτζή με δέκα παίκτες.  Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα όμως, ο Μπεζάνι πέντε λεπτά αργότερα, στο 80' με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Μεγάλη ευκαιρία για τον Κεραυνό να διπλασίασει τα τέρματα της ομάδας του είχε στο 72ο λεπτό ο Λίλος, η προσπάθεια του νεαρού άσσου όμως κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Χαραλαμπάκη. Οι συνθέσεις των ομάδων: ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης, Σταματάκης (80 Αποστολίδης), Παπαδάκης, Μπέγκα, Σαπροβαλάκης (70' Κυπραίος), Σταυρακάκης (60' Σπανθαράκης), Ξυλούρης (89' Ανεζίμης), Λίλος, Ανδρουλάκης ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Λαμπράκης (35' Ζέκιο), Λυριτζής (75' Σαλιάι), Λαγογιάννης, Ζερβάκης (65' Μουρατάι), Αουγκλέν, Κέσκος, Παπαούσης, Γιακουμάκης, Περυσινάκης (85' Λειβαδίτης), Μπεζάνι

Πηγή: Prismanews.gr