Κεραυνός - Πήγασος 2-2: Καμία ομάδα δεν έμεινε ευχαριστημένη...

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι εκατέρωθεν φάσεις προς τις δύο εστίες ο Κεραυνός γύρισε από το 0-2 σε 2-2 κόντρα στον Πήγασο για την 7η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Ιδιαίτερο παιχνίδι για τον Άρη Μαυρογιαννάκη που τέθηκε αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του την οποία και προβίβασε στην Α2 ΕΠΣΗ. Πολύ καλό το ματς από τα πρώτα του λεπτά, με τον Κεραυνό να αστοχεί σε τρεις ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα και τον Πήγασο να μην πηγαίνει πίσω στην αστοχία με δύο φάσεις μπροστά στην εστία του Κονσολάκη. Ο Πήγασος άνοιξε εν τέλει το σκορ στο 30', όταν μετά το κόψιμο του Κοσμαδάκη, ο Κ. Κωνσταντόπουλος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το 0-1. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Κεραυνός πίεσε για την ισοφάρισε είχε την κατοχή μπάλας χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα απειλητικός στην εστία του Σκουραδάκη. Ενώ η ομάδα του Ατσαλένιου πίεζε, ο Πήγασος βρήκε και πάλι γκολ με τον Κώστα Οικονομάκη να βρίσκει και πάλι δίχτυα από εκτέλεση φάουλ στο 65'. Η αντίδραση των πράσινων ήταν άμεση και με τον Λίλο μείωσε σε 1-2, σε μία περίεργη φάση στην οποία ο διαιτητής έδωσε έμμεσο καθώς ο Σκουραδάκης κράτησε πάνω από 6 δευτερόλεπτα την μπάλα στα χέρια του. Η ψυχολογία ανέβηκε μετά το πρώτο γκολ και πέντε λεπτά αργότερα έπειτα από εκπληκτική μεταφορά της μπάλας και συνεργασία ο Σαπρόβαλάκης που είχε μπει στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 2-2. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Κεραυνός ανέβηκε ακόμα περισσότερο ψάχνοντας την απόλυτη ανατροπή, όμως λίγο έλειψε να ηττηθεί καθώς η κεφαλιά του Οικονομάκη στην τελευταία καλή φάση του παιχνιδιού βγ'ήκε λίγο άουτ. Οι συνθέσεις: Kεραυνός: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης, Σταματάκης (75' Ανεζίνης), Ανδρικάκης, Εργαζάκης ( λ.τ 60' Σωμαράκης), Μπέγκα, Ανδρουλάκης, Τσιμινικάκης (70' Σταυρακάκης), Ξυλούρης (46' Σαπροβαλάκης), Λίλος, Τσιχλάκης Πήγασος: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Κονιός Γ, Ραπτάκης, Κυριακάκης, Κωνσταντόπουλος Δ, Κωνσταντόπουλος Κ, Κοσμαδάκης (80' Μαρκουλάκης), Κονιός Α, Οικονομάκης, Αγγέλης

Πηγή: Prismanews.gr