Σκληρό καρύδι ο ΠΟΑ πήρε βαθμό στα Χανιά

Ακόμα ένα θετικό εκτός έδρας αποτέλεσμα για την ομάδα του ΠΟΑ που πήρε το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην σκληροτράχηλη ομάδα του ΣΥΝΚΑ. Το συγκρότημα του Μανώλη Σκύβαλου πήρε ακόμα ένα πολύτιμο βαθμό φτάνοντας τους επτά.   Ο Κόλα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Πλουσής. Το 1-1 έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης παρά το γεγονός ότι και οι δυο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες.   ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ : Βλαχάκης, Κόλα, Λαμπάκης, Γεωργούλης, Μποτωνάκης, Μαθιουδάκης, Αργυρουδάκης, Σινγκ, Παληγεώργος, Μαζιώτης, Νικόλτσης ΠΟΑ : Μανουσάκης, Μαρκουλάκης, Πλουσής, Νάτος(78 Ρωμανάκης), Πετράκης, Σαμουηλίδης, Νίκολλι, Κερμενίδης, Ξυλούρης( 65Χατζηανδρέου), Γιαλλιτάκης, Λέκκας (5λτ Τζουανάκης(75 Χανιωτάκης)

Πηγή: Prismanews.gr