Κεραυνός - Ρούβας 1-1: «Χ»άθηκε σπουδαία ευκαιρία να σπάσει το ρόδι ο Κεραυνός!

Για την 11η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ "Δικαίωμα στη Ζωή" Κεραυνός και Ρούβας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο γήπεδο του Ατσαλένιου.  Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι παρακολούθησαν  όσοι παρευρέθησαν στο γήπεδο του Ατσαλένιου, με τον Ρούβα να προηγείται στο σκορ με τον Μαστραχά στο 36' και να δέχεται την ισοφάριση λίγο μετά την συμπλήρωση μία ώρας παιχνιδιού με τον Τσιχλάκη έπειτα από ωραία συνεργασία. Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν μοιρασμένη κατοχή και τον Κεραυνό να χάνει την πρώτη αξιόλογη φάση με τον Λίλο ο οποίος δεν εκτίμησε καλά την φάση και έχασε τεράστια ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα από πλάγια θέση. Λεπτά αργότερα ο Ρούβας απάντησε στην χαμένη ευκαιρία τν γηπεδούχων όταν ο Μαστραχάς βγήκε σε θέση τετ α τετ όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κονσολάκη από κοντά. Ο,τι δεν κατάφερε στο 19' ο Μαστραχάς το πέτυχε στο 36ο λεπτό. Ο Ξημεράκης με κάθετη μπαλιά βρήκε τον επιθετικό της ομάδας της Γέργερης και με πλασέ σημείωσε το 0-1 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου, Μπαίνοντας στο δεύτερο μέρος ο Κεραυνός ανέβασε την απόδοση κάτι παραπάνω από αισθητά και κατάφερε μετά από ωραία συνεργασία να ισοφαρίσει έπειτα από ωραία συνεργασία και σουτ του Τσιχλάκη. Από την ισοφάριση και έπειτα το ματς ήταν ένας μονόλογος για τον Κεραυνό, ο οποίος λόγω απειρίας έχασε χρυσή ευκαιρία να σπάσει το ρόδι την φετινή σεζόν. Τσιχλάκης, Τσουγκράνης και Σταυρακάκης δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Ζερβό για δεύτερη φορά και το 1-1 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Οι συνθέσεις των ομάδων: Κεραυνός: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης (82' Σπαθαράκης), Σταματάκης (65' Παπαδάκης), Ένο, Εργαζάκης, Ανδρουλάκης, Τσιμινικάκης, Σαπροβαλάκης (46' Σταυρακάκης), Τσιχλάκης, Λίλος, Ξυλούρης (70' Τσουγκράνης) Ρούβας: Ζερβός, Μαυρογιαννάκης, Γιαννακόπουλος (46' Νικολάου), Φάκας (80' Ξημέρης), Τερζίδης, Ιωάννου, Πρίφτης, Νικάκης, Κουτάντος (60 λ.τ Τασούδης), Ξημεράκης, Μαστραχάς (70 λ.τ Πρινιανάκης)

Πηγή: Prismanews.gr