Μ. Σκύβαλος: «Έχουμε μπροστά μας έναν τελικό»

Για την αναμέτρηση κόντρα στην Επισκοπή μίλησε στο Prismasport.gr, ο Μανώλης Σκύβαλος. Ο ΠΟΑ γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ομάδα του Ρεθύμνου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' εθνικής κατηγορίας. Ο τεχνικός των πρασίνων τόνισω πως από ένα λάθος στην μεσαία γραμμή ήρθε το πρώτο γκολ της Επισκοπής, ενώ και στην επανάληψη από ένα τέρμα κόντρα στην ροή του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ. Πιο αναλυτικά: "Ένα πρώτο ημίχρονο ισορροπημένο χωρίς φάσεις. Δεν υπήρχαν φάσεις εμείς δημιουργήσαμε αρκετές προϋποθέσεις για γκολ αλλά δεν είχαμε το καθαρό μυαλό.Απειλήσαμε και με στατικές φάσεις.Δεν απειληθήκαμε καθόλου και σε ένα αράουτ στην μεσαία γραμμή χάσαμε την μπάλα και δεχτήκαμε ένα φθηνό γκολ.Στην επανάληψη και για τα πρώτα λεπτά είχαμε τον έλεγχο και κόντρα στην ροή του παιχνιδιού δεχτήκαμε ένα γκολ από κόντρα.Από εκεί πέρα όταν αγωνίζεσαι κόντρα σε μια τόσο ποιοτική ομάδα όπως η επισκοπή είναι δύσκολο να γυρίσεις το παιχνίδι. Από ένα σημείο και μετά κάναμε διαχείριση της αναμέτρησης καθώς έχουμε μπροστά μας ένα τελικό αυτό την Τετάρτης.Από το 55- 80 κάναμε κάποιες τελικές χωρίς να κάνουμε κάποιο τέρμα".

Πηγή: Prismanews.gr