Στο ίδιο έργο θεατές στον ΠΟΑ, 1-1 με τον ΑΟΑΝ

Ο ΠΟΑ ήταν καλύτερος του ΑΟΑΝ, προηγήθηκε, έχασε μεγάλες ευκαιρίες, αλλά όπως και κόντρα στο ΣΥΝΚΑ ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του στερεί τη νίκη και τους πολύτιμους τρεις βαθμούς. Του Δημήτρη Γιγουρτσή Ο ΠΟΑ υποδέχτηκε τον ΑΟΑΝ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Στα πρώτα 45' λεπτά έγινε ένα πολύ κακό παιχνίδι με ελάχιστες στιγμές και πολύ κακό θέαμα. Στην επανάληψη ο ΠΟΑ μπήκε πιο δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κερμενίδη στο 49' που έπιασε στον ύπνο στον Αραμπαζτή. Από αυτό το σημείο και μετά ο ΠΟΑ ήταν πολύ καλύτερος και έχασε σωρεία ευκαιρία για να κλειδώσει τη νίκη, με κυριότερη το ανεπανάληπτο τετ-α-τετ που σπατάλησε ο Καϊμακαμούδης. Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε ξανά με τον ΑΟΑΝ να βρίσκει γκολ ισοφάρισης στο 82' με το πλασέ του Θεοδωρίδη. Μάλιστα η ομάδα του Αγίου Νικολάου θα μπορούσε να πάρει και ολόκληρο το ματς, αλλά ο Μανουσάκης είπε όχι στις ευκαιρίες του ΑΟΑΝ στο φινάλε. Το ισόπαλο αποτέλεσμα ανεβάζει τον ΠΟΑ στους 16 βαθμούς, με τον ΑΟΑΝ να έχει ένα λιγότερο, στους 15. Το φιλμ του αγώνα: 15' Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του ΠΟΑ για χέρι του Τσανάι στην περιοχή, παίζεται έδειξε ο ρέφερι 23' Πρώτη τελική στο παιχνίδι. Μακρινό σουτ του Τσανάι, περνάει αρκετά άουτ 30' Σουτ του Κερμενίδη φεύγει πάρα πολύ ψηλά 33' Ο Καιμακαμούδης βγήκε μόνος με τον Αραμπατζή αλλά τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας 33' Καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ. Από τις κόντρες επωφελήθηκε ο Θεοδωρίδης, έκανε το σουτ, αλλά ο Μανουσάκης έκανε σωτήρια επέμβαση 40' Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Ο Γκελοσάνι έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση ο Αραμπατζής όμως ήταν σε σωστή θέση Ημίχρονο στο Ατσαλένιο: ΠΟΑ - ΑΟΑΝ 0-0 49' Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Κερμενίδης αιφνιδιάζει τον Αραμπατζή και ανοίγει το σκορ για τον ΠΟΑ, 1-0 51' Σουτ Γκελοσάνι, λίγο άουτ 63' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Ο Καιμακαμούδης βγήκε μόνος του με τον Αραμπατζή μετά από λάθος στο χώρο του κέντρου, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει στο τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα να διώχνει 65' Καλή προσπάθεια Λέκκα από τα αριστερά, το σουτ φεύγει λίγο έξω 70' Σουτ του Λέκκα από τα αριστερά φεύγει ψηλά 77' Σουτ Κερμενίδη λίγο πάνω από τα δοκάρια 78' Πολύ καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ. Κεφαλιά Τσάγκα από καλή θέση μόλις άουτ 82' Ωραία συνεργασία Μαρκάκη - Θεοδωρίδη, ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα και έφερε το ματς στα ίσα, 1-1 88' Ο Κερμενίδης εκτέλεσε το φάουλ από εκεί που σκόραρε πριν λίγο, αλλά αυτή τη φορά ο Αραμπατζής ήταν έτοιμος 92' Απίστευτη απόκρουση Μανουσάκη στο γυριστό του Πολίτη. Ο παίκτης του ΑΟΑΝ πήγε να σκοράρει με απίθανο ανάποδο ψαλίδι με τον τερματοφύλακα του ΠΟΑ να κάνει μία μαγική απόκρουση Τέλος στο Ατσαλένιο: ΠΟΑ - ΑΟΑΝ 1-1   Συνθέσεις: ΠΟΑ (Μ. Σκύβαλος): Μανουσάκης, Βολονάκης (89' Φραγκιαδάκης), Πλουσής, Νηστικάκης, Σαμουηλίδης, Λέκκας, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Γκελοσάνι (76' Χατζηανδρέου), Πετράκης, Νίκολι (76' Νάτος) ΑΟΑΝ (Ν. Σουργιάς): Αραμπατζής, Πολίτης, Ζέλιος, Σγουρός (70' Μπλούκας), Τσανάι, Πιθαρούλης, Μουζιούρας (83' Γκιούνγκα), Χατζόπουλος, Καλογιαννίδης (73' Τσάνγκας), Θεοδωρίδης, Μαρκάκης Το Live:

Πηγή: Prismanews.gr