Νίκη πλέϊ οφ για τον Πανακρωτηριακό επί του Γιούχτα

Την σημαντικότερη νίκη της σεζόν κατάφερε να πετύχει ο Πανακρωτηριακός την Κυριακή (19/1) το απόγευμα στα Καθιανά κερδίζοντας με 2-1 τον Γιούχτα για την 16η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.  Η ομάδα του Γ. Κόλτζου ακόμη και με ισοπαλία κλείδωνε την είσοδο της στην τετράδα των πλέϊ οφ αλλά κατάφερε κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό να πάρει τη νίκη.  Ο Πανακρωτηριακός προηγήθηκε με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν μετά από φάουλ του Τζόρνταν ο Βουρβαχάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουρουπάκη κάνοντας το 1-0.  Στο δεύτερο μέρος το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν από μια καλή ευκαιρία για γκολ στο 57΄με τον Αναστασόπουλο οι γηπεδούχοι και στο 60΄οι φιλοξενούμενοι με τον Λογοθέτη. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε με 1-0 ο Γιούχτας έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς καθώς με γκολ του Δ. Πλουσή στο 91΄ισοφάρισε το παιχνίδι , αλλά ο Πανακρωτηριακός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και κατάφερε να "κλέψει" το πολύτιμο τρίποντο στο 95΄με τέρμα που σημείωσε ο Αναστασόπουλος.  Πανακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Συροκάκης, Κοζάκης, Παπακαστρήσιος, Βουρβαχάκης, Λιονάκης, Κτιστόπουλος, Μπάτζιο, Βασιλομιχελάκης (79’ Μάστορας), Δρικάκης (36’ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Τζόρνταν (87’ Μπαδιεριτάκης), Δρακάκης Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κουρουπάκης, Κασσωτάκης (75' Τουγλής), Μαυρομάτης, Λογοθέτης, Ραπτάκης, Πλουσής, Σφυρογιαννάκης, Φραγκουλάκης, Παπαδάκης (85’ Λαζίδης), Βαρούχας (72’ Μπελαδάκης), Μωραΐτης.

Πηγή: Prismanews.gr