Μοιρασιά με γκολ στο φινάλε... 1-1 για Κεραυνό και Δία!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας για την 18η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ ανάμεσα σε Κεραυνό και Δία με τελικό σκορ το 1-1. Μέχρι το φινάλε κρατούσε τους πολύ σημαντικούς βαθμούς η ομάδα του Ατσαλένιου, στο φινάλε ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι. Στα πρώτα 45' λεπτά αμφότερες οι ομάδες είχαν τις στιγμές τους, με τους Τσιχλάκη και Μανιαδάκη αλλά και τον Σταυρακάκη να χάνουν δύο τετ-α-τετ από πλευράς γηπεδούχων αλλά και τον Κεγιαδάκη  από πλευράς Δία. Στο 39ο λεπτό ωστόσο ο Κεραυνός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Σταυρακάκη να γράφει με κεφαλιά το 1-0 σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο υπήρξαν φάσεις με τον Μπούμπουλα να έχει καλές στιγμές για τους γηπεδούχους. Επιπλέον, Μανιαδάκης και  Ξυλούρης είχαν δοκάρι για τους γηπεδούχους. Να σημείωσουμε πως από το 68ο λεπτό και μέχρι το φινάλε του αγώνα το συγκρότημα του Α. Μαυρογιαννάκη έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη που είδε ο Εργαζάκης. Σε μια από τις τελευταίες του προσπάθειες ο Δίας βρήκε και το γκολ της ισοφάρισης! Ο Τσιριντάνης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με την συμπλήρωση 92' λεπτών ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που ήταν και τελικό! Στον Κεραυνό εκφράζουν τα παράπονα τους για την συνεχόμενη αδικία όπως αναφέρουν προς την ομάδα του από διαιτητικές αποφάσεις. Οι συνθέσεις των ομάδων: ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης, Μαυρογιαννάκης, Δρίτσας, Εργαζάκης, Παπαδάκης, Ανδρουλάκης, Σταυρακάκης (57' Ζούζουλας), Τσιμηνικάκης (60' Ξυλούρης), Μανιαδάκης, Μανουσάκης (89' Τσουγκράνης), Τσιχλάκης (73' Λίλος) ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Βιτσαράς, Παγωνάκης Γ., Αλεξόπουλος (90' Τριανταφύλλου), Ανυφαντάκης, Καπιζιώνης, Χριστιανίδης (46' Μαγάκης), Κυπαράκης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Ανετάκης

Πηγή: Prismanews.gr