«Έσπασε» το ρόδι ο Κεραυνός, 2-0 την Αγία Βαρβάρα!

Πολύ σπουδαία νίκη, η πρώτη στο πρωτάθλημα για τον Κεραυνό που επικράτησε με 2-0 της Αγίας Βαρβάρας "ψητοπωλείο Μαγεύματα" για την 20η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Άρη Μαυρογιαννάκη έδειξαν πάθος και πέτυχαν την νίκη που τόσο πολύ ήθελαν. Από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα, με την Αγία Βαρβάρα στο πρώτο να έχει κάποιες καλές στιγμές αλλά τους γηπεδούχους στην επανάληψη να κυριαρχούν. Στο 15ο λεπτό ο Πακιουφάκης είχε δοκάρι για το σύνολο του Γιώργο Φιολιτάκη στην καλύτερη φάση της ομάδας του. Από πλευράς φιλοξενούμενων ευκαιρίες είχαν επίσης και οι Αποδουλιανάκης και Χασουράκης. Στην επανάληψη ο Κεραυνός ήταν ανώτερος και στο 59ο λεπτό πήρε κεφάλι στο σκορ. Μετά από απέκρουσε του Κλοτσώνη ο Μανιαδάκης στην επαναφορά με σουτ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0! Η ομάδα του Ατσαλένιου κλείδωσε την νίκη της στο 84ο λεπτό μετά την ατομική ενέργεια και το σουτ του Μανουσάκη για το τελικό 2-0! Από εκεί και πέρα καλές στιγμές για τους γηπεδούχους είχε ο Τσιχλάκης σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά και οι Ζούζουλας, Ανδρουλάκης και Μπέγκα. Να σημειώσουμε πως η Αγία Βαρβάρα ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ψαράκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι συνθέσεις των ομάδων: ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κονσολάκης (90' Αμπατζής), Ανεζίνης, Δρίτσας, Παπαδάκης, Μπέγκα, Μανουσάκης (80' Κυπραίος), Σαπροβαλάκης (65' Τσιχλάκης), Τσιμηνικάκης, Μανιαδάκης, Ανδρουλάκης, Ζούζουλας (70' Ξυλούρης) ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Κλοτσώνης, Καμπανής, Ψαράκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Πακιουφάκης, Γαρεφαλάκης (46' λτ. Γκιώνης), Ιερωνυμάκης (65' Κοζορώνης), Αποδουλιανάκης (87' Ματθαιάκης), Χασουράκης, Πρίφτης (82' Κουρέλης)   Του Μάνου Κασαπάκη

Πηγή: Prismanews.gr