Έμεινε στην ισοπαλία, μπορούσε τη νίκη ο Πόρος κόντρα στον ΑΟΑΝ

Ισόπαλη χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πόρου με τον ΑΟΑΝ για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Γ΄Εθνικής. Του Δημήτρη Γιγουρτσή Σε ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι ο Πόρος υποδέχτηκε τον ΑΟΑΝ στην Ελιά για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ. Πρώτος στόχος και των δύο ομάδων ήταν η διατήρηση του μηδέν στην άμυνα, καθώς πρόκειται για παιχνίδια πολύ κρίσιμα με μεγάλο διακύβευμα.  Η ομάδα του Μανώλη Σουτζή ήταν καλύτερη, είχε την υπεροχή και θα είχε φτάσει στη νίκη αν ο διαιτητής είχε μετρήσει το γκολ του Μεγάλου στο 68' που ακυρώθηκε για αυστηρό επιθετικό φάουλ. Από την άλλη η ομάδα του Αγίου Νικολάου πήγε στην Ελιά για να μην χάσει, προσπάθησε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις και πρέπει να αισθάνεται ικανοποιημένη που έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας. Μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ το μακρινό σουτ του Τσακμάκη που σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Πόρου. Ο Πόρος έφτασε στους 15 πόντους μετά το σημερινό αποτέλεσμα, ενώ ο ΑΟΑΝ πήγε στους 19 βαθμούς. Το φιλμ του αγώνα: 14’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ σε σουτ του Μαρκακη μέσα στη περιοχή που πέρασε ψηλά αουτ 18’ Ο Μαρκακης κλέβει τη μπάλα από το τερματοφύλακα αλλά δε προλαβαίνει να πλασάρει και η μπάλα περνάει άουτ 30’ Το σκορ παραμένει 0-0 σε ένα αγώνα κέντρου, χωρίς πολλές ευκαιρίες . Ημίχρονο στην Ελία: Πόρος- ΑΟΑΝ 0-0 46' Καλή ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου με σουτ του Τσακμακη από τα 40 μέτρα στη συμβολή των δοκών 58' Παράλληλη σέντρα του Σένκα, μπλοκάρει τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του ΑΟΑΝ 68' Ακυρώνεται γκολ του Μεγάλου για τον Πόρο για επιθετικό φάουλ πάνω στον Αραμπατζή σε μια πολύ αμφισβητούμενη φάση Τέλος στην Ελιά: Πόρος - ΑΟΑΝ 0-0 Συνθέσεις Πόρος (Μ. Σουτζής): Πέππας, Καρβελάς, Μαυρομάτης, Ζιώγας, Μεγάλος, Σένκα, Πατινιώτης, Αλίριο Τριανταφυλλίδης, Σηφάκης, Ποκόνγκ,  ΑΟΑΝ (Ν. Σουργιάς): Αραμπατζής, Πολίτης, Ζέλιος, Μουζιούρας, Τσανάι, Τσάνγκα, Τσακμάκης, Μαρκάκης, Πιθαρούλης, Χατζόπουλος, Θεοδωρίδης

Πηγή: Prismanews.gr